ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Θέρμης θα πραγματοποιήσει εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου.

Τετάρτη 27/10/2021

Οι εκδηλώσεις θα γίνουν εντός του κάθε τμήματος και θα έχουν διάρκεια από τις 08:15 π.μ.-09:40 π.μ. σύμφωνα με την απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων της σχολικής μονάδας.

Το πρωινό δρομολόγιο του λεωφορείου θα γίνει κανονικά την ημέρα της γιορτής και η αποχώρηση των ματαφερόμενων μαθητών/τριών θα γίνει στις 10:15 π.μ.

Οι μαθητές του Ολοήμερου Προγράμματος θα σχολάσουν μετά το τέλος των εκδηλώσεων μαζί με τους υπόλοιπους μαθητές/τριες και θα αποχωρήσουν. Το Ολοήμερο ΔΕΝ θα λειτουργήσει.

Πέμπτη 28/10/2021

Το άγημα της σημαίας θα βρίσκεται στον χώρο του Σχολείου στις 10:00 π.μ. από όπου με συνοδεία της εκπαιδευτικού κας Φραγκιαδάκη Πελαγίας θα μεταβεί στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου. Τα τμήματα της παρέλασης θα βρίσκονται στον χώρο του Σχολείου στις 11:00 από όπου με συνοδεία της εκπαιδευτικού κας Στεργιούδη Άννας θα μεταβούν στον χώρο της παρέλασης.

Ο προσωρινός Διευθυντής                                                                          Ο Σύλλογος Διδασκόντων